top of page
IMG_2641_edited_edited_edited.png

AGNIESZKA PILASZEWSKA założyła Atelier Aktorskie (potem Actupwarsaw, w końcu po prostu KURSY AKTORSKIE PILASZEWSKIEJ) w 2014 roku. Od tego momentu szkoła przygotowuje młodych adeptów aktorstwa do startu w zawodowe życie. Kurs aktorski Pilaszewskiej co roku odnosi sukcesy:), są nimi nie tylko indeksy wydziałów aktorskich i wokalno-aktorskich zdobyte przez naszych Kursantów, ale też skierowane do naszych absolwentów propozycje branży filmowej i telewizyjnej.
PILASZEWSKA - aktorka z 37 letnim dorobkiem zawodowym, absolwentka PWST w Warszawie, dwukrotna laureatka teatralnej nagrody "Feliks Warszawski" (za teatr tv "Miś Kolabo" w reż. R. Bugajskiego i "Czwarta siostra" w reż. A. Glińskiej.  Aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie. Aktorka tv (m.in. "The Eddy" - międzynarodowa produkcja Damiena Chazelle'a, "Odwilż" w reż. X. Żuławskiego, "Glina" w reż. W. Pasikowskiego), aktorka filmowa ("Hitwoman" prod. Catalyst Studio USA, w reż. Milena Gruijć), reżyserka ("Przepis na życie", "Sama słodycz") i scenarzystka ("Gry rodzinne" - NETFLIX, "Przepis na życie" , "Sama słodycz"- TVN, "Ultraviolet" - SONY AXN, "To musi być miłość" - kino).
Prowadzi zajęcia interpretacji indywidualnych, zajęcia kursu grupowego z 
interpretacji tekstów oraz zajęcia  z technik aktorskich.

Nela_photo_1920px-3.jpeg

NELA MACIEJEWSKA - ukończyła kurs Stelli Adler w Los Angeles, szkołę aktorską Atelier du Sudden w Paryżu, szkołę aktorską w Olszytnie. Laureatka I miejsca za piosenkę musicalową ("Tango Notturno" w spektaklu "Debiut" w reż. D. Lulki) i III miejsca za główną rolę żeńską  za rolę Guślarza w spektaklu "Dziady cz.2" w reż. M. Gauer na Festiwalu Szkół Aktorskich w Kemerowie. Laureatka II miejsca w międzynarodowym konkursie Państwowego Instytutu Sztuk Plastycznych RGISI w Sankt Petersburgu za taneczną interpretację postaci Nastazji Filipownej w kategorii aktorska sztuka plastyczna. Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie (gościnnie), aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu. Aktorka tv ("Ojciec Mateusz", "Ultrafiolet",  "Gry rodzinne", "Pogrom"). Ukończyła kursy u słynnych castingerów i trenerów aktorstwa: Roberta Castle'a,  Nancy Bishop, Luci Lennox, Małgorzaty Adamskiej. Aktorka filmowa , "Pogrom", oraz produkcji międzynarodowych - " Przysięga Ireny" w reż. Louise Archambault.
Prowadzi zajęcia w języku angielskim i francuskim oraz zajęcia z interpretacji tekstów klasycznych i improwizacji aktorskich.

AKTORZY/TRENERZY WSPÓŁPRACUJĄCY Z @kursyaktorskiepilaszewskiej

MONIKA KRZYWKOWSKA. Absolwentka Warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1997r. Przez ponad dwadzieścia lat związana z teatrem Współczesnym w Warszawie, a po drodze z teatrem Studio i gościnnie z Narodowym. Ma na swoim koncie nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Generałową w "Sztuce bez tytułu w reż. A. Glińskiej). Ma w swoim dorobku mnóstwo ról komediowych i dramatycznych/teatralnych oraz ciekawe role filmowe począwszy od debiutu w filmie K. Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" po "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Seriale to kolejna lista ról w życiu zawodowym aktorki m. in. " Samo życie", "Skazane", "39 i pół tygodnia", "Odwilż", "Polowanie na ćmy". 
Prowadzi zajęcia z interpretacji tekstów i etiud aktorskich.

ffc8ab5b-b6dc-41db-9314-06f97e9586e7.jpeg

PIOTR SIWEK. Aktor teatralny i filmowy. w 2020 ukończył wydział aktorski Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych w Sankt Petersburgu, absolwent klasy mistrzowskiej prof. Wieniamina Filsztyńskiego.  Laureat II Nagrody na XIV Międzynarodowym Festiwalu "Singing Mask" w Sankt Petersburgu w kategorii piosenka aktorska. Zagrał w licznych przedstawieniach Teatru Żydowskiego, m.in. w "Nocy Walpurgii" w reż. A. Biziuk i "Skrzypku na dachu" J. Szurmieja. Stworzył jedną z głównych ról w serialu "Polowanie na ćmy", zagrał m.in. w "Nic mnie w tobie nie przeraża" w reż. J. Nowak, "Domu pod dwoma orłami" w reż. W. Krzystka, "Klątwie" w reż. T. Koneckiego, międzynarodowej koprodukcji  "Podzielony świat" w reż. Olgi Chajdas. Współpracuje z nowojorskim teatrem Anomalous Co: "Pokojówki" Jeana Geneta w reż. Michaela Huntera.
Prowadzi zajęcia z interpretacji tekstów, interpretacji piosenki, etiud aktorskich.

B842FBB5-1737-4009-AED2-F10241175E2C_edi

ANNA GRABOWSKA - wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wokalistka, dyrygent, impostatorka, trenerka rozwoju głosu. Przez wiele lat współpracowała z Warszawską Operą Kameralną. ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych - m.in. Haydna, Mozarta, Bacha oraz nagrań muzyki filmowej. Występowała na scenach: Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Teatru Narodowego, Teatru Polskiego. Jest jedną z założycielek zespołu wokalnego Monady Girls śpiewającego muzykę z pogranicza jazzu i swingu. Jako trenerka prowadzi wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej. Z wielką pasją przekazuje wiedzę o zdrowym śpiewaniu; uwalnia głos i pomaga rozwijać możliwości wokalne.

Prowadzi zajęcia z piosenki i impostacji.

NATALIA STACHYRA. Aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Polonia, Mazowieckim Teatrem Muzycznym i Akademią Teatralną. Lektorka i aktorka dubbingowa (produkcje Dream Works, Paramount Pictures, Netflix). Oprócz ról teatralnych ma na koncie również współprace reżyserskie i dramaturgiczne. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów TURBO w Conservatoire National Superieur dart Dramatique w Paryżu. Laureatka nagrody na XIV Międzynarodowym Festiwalu Singing Mask w Sankt Petersburgu w kategorii małe formy wokalne oraz Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na IV ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Toruniu.

bottom of page